Archiwum aktualności 2012

Archiwum aktualności bibliotecznych z 2012r.

PRZYSZŁOŚĆ, NOWE TECHNOLOGIE I NASZA MŁODZIEŻ

Link do przyszłości - spotkanie z Ł. Anwajlerem
Link do przyszłości - spotkanie z Ł. Anwajlerem

23 listopada 2012 r. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Ozimku odbyło się spotkanie z Łukaszem Anwajlerem – twórcą aplikacji na telefony komórkowe dla firm w Polsce, Szwajcarii i USA, organizatorem konferencji oraz hackatonów, młodym przedsiębiorą oraz …raperem. Odbyło się ono w ramach projektu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego  „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera”, Celem spotkania była pomoc w planowaniu przyszłości zawodowej młodzieży. Wzięło w nim udział 18 uczniow Gimnazjum nr 1.

Na wstępie uczestnicy mieli szansę zmierzyć się z wylosowanym „zawodem przyszłości” i zastanowić się dlaczego sprawdziliby się jako np. kucharze, dietetycy, specjaliści ds. logistyki, kadrowi itp. Po tej umysłowej rozgrzewce przyszedł czas na główny punkt programu – wystąpienie Młodego Profesjonalisty. Łukasz Anwajler podkreślił, że sam pochodzi z małej miejscowości (Skierniewice) i nie było to przeszkodą w spełnieniu jego marzeń. Następnie z pasją opowiadał o swojej drodze do zawodu programisty. Zaznaczył, że jego zdaniem to nie talent, ale ciężka praca są źródłem sukcesu. Starał się także przekazać młodym ludziom, że jeśli chcą zainwestować w swoją przyszłość, powinni uczyć się języków obcych oraz nabywać kompetencje z zakresu nowych technologii, niezależnie od tego, jaki kiedyś wybiorą zawód. Warto również zdobywać doświadczenie pracując w wolontariacie lub na rzecz rozmaitych stowarzyszeń. Bardzo istotne jest także, aby wybrać profesję zgodną z własnymi zainteresowaniami.

W kolejnej cześci spotkania uczestnicy zostali podzieleni na 4 grupy, które rywalizowały ze sobą w quizie o trendach na rynku pracy. Wszystkie zespoły burzliwie dyskutowały nad odpowiedziami, które wymagały logicznego myślenia, ale w rezultacie bardzo poszerzyły obraz aktualnej sytuacji na rynku pracy. Zwycięska drużyna otrzymała drobny upominek.

Na koniec udało się stworzyć drzewo inspiracji zawierające wypowiedzi uczestniów. Został również ogłoszony konkurs na zorganizowanie własnego spotkania z młodym lokalnym profesjonalistą, który w swojej pracy wykorzystuje nowe technologie.

Mamy nadzieję, że spotkanie to pozwoliło młodzieży spojrzeć z innej perspektywy na rynek pracy, wybór własnej kariery zawodowej, a  Łukasz Anwajler stał się żywym przykładem 24-letniego człowieka sukcesu.

Zachęcamy ozimską młodzież do odwiedzenia strony:

www.linkdoprzyszlosci.pl

Link do przyszłości - spotkanie z Ł. AnwajleremLink do przyszłości - spotkanie z Ł. AnwajleremLink do przyszłości - spotkanie z Ł. AnwajleremLink do przyszłości - spotkanie z Ł. AnwajleremLink do przyszłości - spotkanie z Ł. AnwajleremLink do przyszłości - spotkanie z Ł. AnwajleremLink do przyszłości - spotkanie z Ł. AnwajleremLink do przyszłości - spotkanie z Ł. AnwajleremLink do przyszłości - spotkanie z Ł. AnwajleremLink do przyszłości - spotkanie z Ł. Anwajlerem
  • Data aktualizacji: 2020-09-18 11:24
  • |
  • Licznik odwiedzin: 10 741 335