Archiwum aktualności 2012

Archiwum aktualności bibliotecznych z 2012r.

LINK DO PRZYSZŁOŚCI

W piątek 23 listopada o godz. 11.00 w Domu Kultury w Ozimku odbędzie się spotkanie z młodym profesjonalistą Łukaszem Anwajlerem, które jest organizowane przez naszą biblioteke w ramach ogólnopolskiego projektu pn. "Link do przyszłości".

Celem projektu "Link do przyszłości" jest wspieranie młodych osób z terenów wiejskich i małych miast w planowaniu przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. Na szczeblu ogólnopolskim jego organizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Uczestnicy spotkania będą mogli porozmawiać z młodym, inspirującym profesjonalistą i dowiedzieć się jaką rolę w jego pracy odgrywają nowe technologie. Korzystając z proponowanych stron internetowych będą też mogli po spotkaniu zapoznać się z aktualną sytuacją i trendami na rynku pracy, a także sprawdzić umiejętności posługiwania się nowoczesnymi narzędziami potrzebnymi w pracy.

Łukasz Anwajler

Twórca aplikacji na telefony komórkowe dla firm z Polski, Szwajcarii i USA, organizator konferencji, młody przedsiębiorca. Jeszcze w szkole podstawowej współtworzył jeden z największych portali tolkienowskich w Polsce, od 16. roku życia jako wolny strzelec programista aplikacji webowych. W wieku 19. lat stworzył system do zarządzania programem studiów, jednostkami organizacyjnymi oraz pracownikami Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. W latach 2005-2007 prowadził serwis poświęcony bezpieczeństwu informacji w Internecie. Od 2008 student Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych w Warszawie. Przez rok pracował nad rozwojem portalu WolneLektury.pl w Fundacji Nowoczesna Polska. Od 3 lat programista aplikacji na urządzenia mobilne, od 1,5 roku w firmie Code Quest zajmuje się wykonywaniem aplikacji na smartfony dla startupów z Kalifornii. Obecnie oprócz consultingu ds. aplikacji mobilnych oraz ich realizacji zajmuje się organizacją międzynarodowych spotkań, konferencji oraz hackathonów dla developerów aplikacji mobilnych (Appspirina, Cracow.mobi, Appspirina mini, Startup Live Warsaw). Prywatnie – lubi podróżować po świecie oraz od 2001 udziela się jako raper w zespole MRTM. Wychowany w Skierniewicach, zawsze między Łodzią a Warszawą.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej stony projektu:

www.linkdoprzyszlosci.pl

• Data aktualizacji: 2020-09-18 11:24