Archiwum aktualności 2013

Archiwum aktualności bibliotecznych z 2013

URODZINY PLUSZOWEGO MISIA

URODZINY PLUSZOWEGO MISIA 2013

Dnia 26.11.2013 r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży, jak co roku, obchodzono Światowy Dzień Pluszowego Misia. W związku z tym wydarzeniem do biblioteki przybyły sześciolatki z Przedszkola Publicznego nr 4 w towarzystwie swoich ulubionych pluszowych przyjaciół.

Święto Pluszowego Misia zostało ustanowione 25 listopada 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej zabawki. Warto też przy tej okazji dodać, że z powstaniem pluszowego misia wiąże się prawdziwa historia, która zdarzyła się w 1902 roku. To właśnie wtedy prezydent USA Theodore Roosvelt podczas polowania nie zgodził się na zabicie małego niedźwiadka. Sprawę opisał dziennik ,,Washington Post " zamieszczajac karykaturę prezydenta broniącego niedzwiedziego malucha. Popularność misia z rysunku postanowił wykorzystać właściciel sklepu z zabawkami, który wpadł na pomysł, aby wyprodukować kilka zabawek na próbę. Jak można się domyślać, misie sprzedawały się znakomicie i od tej pory są ulubioną zabawką dzieci na całym świecie.

Z okazji tego święta w bibliotece na dzieci czekało dużo niespodzianek i jak zwykle było gwarno i wesoło. Przedszkolaki przedstawiły przyniesione przez siebie misie i pięknie o nich opowiadały. Dzieci wzięły też udział w różnych konkursach np. rysowaniu misia z zamkniętymi oczami, zgadywaniu różnych smaków z talerzyka i zgaduj - zgaduli o misiach. Wysłuchały również opowiadania czytanego przez panią bibliotekarkę pt. "Opowieść o brzydkim misiu" i wszystkie dzieci zrozumiały zawarte w nim motto, że "Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu".

Po czym, jak to na urodzinowym przyjęciu , był piękny tort w kształcie misia ze świeczkami i dzieci wspólnie zaśpiewały jubilatowi tradycyjne 100 lat. Po słodkim poczęstunku nastąpiła część artystyczna, Przedszkolaki nauczyły się piosenki pt. "Niedźwiadek’’ i zabawy ruchowej do niej. Oczywiście były też tańce w rytm misiowych przebojów.

• Data aktualizacji: 2020-08-06 11:10