Archiwum aktualności 2013

Archiwum aktualności bibliotecznych z 2013

NAUKA JAKO PASJA? TAK!

Spotkanie z prof. M. Fikus

Czy nauka może być pasją rozwijaną na emeryturze? Oczywiście, że tak i to nie tylko dla osób, które w swoim życiu zawodowym się nią zajmowały - przekonywała w trakcie VIII SPOTKANIA Z PASJAMI pani profesor Magdalena Fikus, znana polska popularyzatorka nauki.

Pani profesor od lat zajmuje się organizacją Festiwali Nauki oraz propagowaniem idei Kawiarni Naukowych, czyli miejsc, w których w przyjaznej, luźnej atmosferze naukowcy spotykają się z osobami zaiteresowanymi najróżniejszymi zagadnieniami. Obie te inicjatywy przypliżają szerszym odbiorcom najnowsze dokanania nauki w sposób przystępny, ciekawy i zrozumiały. Pani Magdalena Fikus w trakcie internetowej transmisji na żywo niezwykle zajmująco opowiadała o tym, jak wiele satysfakcji może dawać odkrywanie tajemnic świata. Zachęcała do aktywnego kontaktu z rzeczywistością np. poprzez poznawanie otaczającej  przyrody, tworzenie własnych zielników. Podkreślała, że babcie i dziadkowie mogą być wspaniałymi przewodnikami w świecie nauki dla wnuków, a inspiacji do przeprowadzania prostych doświadczeń można szukać w internecie. Warto też pamiętać, że pogłębianie wiedzy pozwala zachować zdolności intelektualne i poprawia sprawność mózgu, co jest szczególnie ważne w późnym wieku. Ponadto uczestniczki spotkania mogły obejrzeć niezwykły pokaz baniek mydlanych, który był niespodzianką przygotowaną przez Fundację Orange.

Spotkanie z prof. M. FikusSpotkanie z prof. M. Fikus
  • Data aktualizacji: 2020-09-18 11:24