Archiwum aktualności 2013

Archiwum aktualności bibliotecznych z 2013

OSWOIĆ CYFROWY ŚWIAT

Oswoić cyfrowy świat

7 listopada 2013 r. po raz dziewiąty  zebrali się w naszej bibliotece uczestnicy cyklicznych SPOTKAŃ Z PASJAMI. Tym razem mieli możliwość  poznać pana Roberta Jurka - Latarnika Polski Cyfrowej, czyli  wolontariusza, który w ramach ogólnopolskiego programu wprowadza seniorów  w  tajniki cyfrowego  świata.

Pan Robert Jurek sam nauczył się korzystać z komputera i internetu w dojrzałym wieku, więc rozumie, jakie problemy mogą mieć osoby starsze, które dopiero zaczynają swoją przygodę z nowymi technologiami. Jego zdaniem najważniejsze jest w tym zakresie zaangażowanie - trzeba po prostu chcieć się uczyć i nie przejmować się początkowymi trudnościami. Latarnik dzielił się swoimi doświadczeniami i zachęcał do korzystania z Internetu, gdyż nie tylko bardzo ułatwia to  życie, np. poprzez szybką i bezpłatną komunikację, jak również pozwala pogłębiać wiedzę.

Część uczestników  spotkania brała już udział w kursach komputerowych organizowanych przez naszą bibliotekę, więc  wywiązała się ożywiona dyskusja na temat własnych doświadczeń w zakresie poznawania cyfrowego świata. Na koniec przedstawiono sylwetkę lokalnego Latarnika, pana Piotra Pańkowa, który aktualnie prowadzi w naszej bibliotece warsztaty dla seniorów pn. "Internet da się lubić".

Oswoić cyfrowy światOswoić cyfrowy światOswoić cyfrowy świat
  • Data aktualizacji: 2020-09-18 11:24