Zespoły tańca orientalnego KASZMIR i ZAFIRA

Zespół swoją przygodę  z orientem  rozpoczął w 2009 roku, kiedy to na zaproszenie Domu Kultury w Rymarovie grupa ozimianek udała się do Czech, aby wziąć udział w polsko-czeskim projekcie pod nazwą „Weekend  z orientem”. Były to kilkudniowe warsztaty taneczne, podczas których uczyły się tańców orientalnych, a także ewolucji  ze skrzydłami i zawojami.

Jak twierdzą dziewczyny: „Czeszki zaszczepiły w nas miłość do orientu, dlatego efekty swojej pracy postanowiłyśmy pokazać na scenie Domu Kultury w Ozimku. Wówczas ozimska publiczność mogła zobaczyć po raz pierwszy, czego nauczyłyśmy się w Czechach pod okiem instruktorek: Samiry i Delily.”

Na koncercie , który odbył się 13.12.2009r. zatańczyły trzy choreografie: „Arash”, „Skrzydła -trio” oraz „Cyganki”. Ich wystąpienie spotkało się z wielkimi owacjami. Zaczęły więc spotykać się w Domu Kultury i same, na podstawie nagrań z warsztatów, uczyły się poszczególnych choreografii. Narodził się wówczas pomysł, aby w końcu nazwać grupę. Od tego czasu zespół występuje pod nazwą „Kaszmir”.

W październiku 2010 odbyły się  warsztaty orientalne w Ozimku. Polki zaprosiły do współpracy Lucie Laštůvkovą - dziewczynę, która podczas dwudniowych warsztatów uczyła je tańców orientalnych, hiszpańsko-arabskich oraz flirt dance. Podczas tych warsztatów poznały również taniec o nazwie zumba.

Współpraca polsko-czeska nadal się rozwijała, nasze dziewczyny wzięły udział w „ 1.Rymarovskym Małym Tanecznym Maratonie” w Rymarovie. Kolejne wspólne przedsięwzięcia to: „Lato z tańcem 2011” w  Chorwacji, „Warsztaty taneczne 13-14.08.2011” w Ozimku, „2.Rymarovsky Mały Taneczny Maraton” w Rymarovie.

Od października 2011 instruktorem zespołu jest Tatiana Kowalczyk, która zaczęła współpracę z  „Kaszmirem” oraz powołała nowy zespół orientalny-dziecięco-młodziezowy o nazwie „Zafira”.

• Data aktualizacji: 2020-08-06 11:10