KONKURS RECYTATORSKI W JĘZYKU NIEMIECKIM

Konkurs recytatorski w języku niemieckim „Jugend trägt Gedichte vor – Młodzież recytuje poezję” jest imprezą o długoletniej tradycji adresowaną do uczniów szkół podstawowych i średnich. Jego organizatorem jest Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim. W naszej gminie eliminacje miejsko-gminne konkursu odbywają się tradycyjnie na scenie w Domu Kultury w Ozimku. Za ich realizację odpowiada Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Ozimku we współpracy z Zarządem Gminnym TSKN w Ozimku.

Komunikat z dnia 5 maja 2020

Uprzejmie informujemy, że decyzją Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim wojewódzki Konkurs Recytatorski w języku niemieckim pn. „Jugend trägt Gedichte vor – Młodzież recytuje poezję”, którego eliminacje miejsko-gminne miały się odbyć 17 marca 2020 w Domu Kultury w Ozimku, został anulowany z uwagi na przedłużającą się sytuację epidemiologiczną. Jednocześnie konkurs ogłoszono ponownie, tym razem w nowej formule.

Każdy uczeń szkół podstawowych oraz średnich, bez względu na uczestnictwo we wcześniejszych eliminacjach, może ponownie wziąć udział w konkursie online.

Konkurs zostanie przeprowadzony dwuetapowo drogą internetową:

I etapem będą eliminacje do finału. W tym celu każdy uczestnik  będzie musiał przygotować swoje wykonanie jednego utworu poetyckiego w języku niemieckim w formie filmiku i przesłać go mailowo pod adres: konkurs@skgd.pl.

II etapem będzie sam finał konkursu, gdzie jury wybierze laureatów spośród finalistów wytypowanych w I etapie konkursu, którzy zostaną nagrodzeni za najlepsze wykonanie utworu poetyckiego.

Harmonogram konkursu:

– Termin przesyłania filmików wraz z kartami zgłoszeń – 22 maja 2020 r.

– Ogłoszenie wyników osób zakwalifikowanych do finału – 3 czerwca 2020 r.

– Ogłoszenie listy zwycięzców konkursu – 19 czerwca 2020 r.

Zachęcamy ozimską młodzież do udziału w konkursie w nowej formule. Więcej informacji można znaleźć na stronie głównego organizatora. ZOBACZ

• Data aktualizacji: 2020-08-06 11:10