30 marca 2022r. Filia Biblioteczna w Dylakach gościła uczestników DKK. Omawiana powieść Moniki Oleksy pt. „Nad rzeką wspomnień” przeniosła klubowiczów na wschód naszego kraju, do pięknej krainy nad Bugiem. Choć to miejsce, do którego czytelnik podąża wraz z główną bohaterką Darią, zachwyca swoim urokiem i spokojem, ma też głęboko skrywane tajemnice.
W czasie dyskusji zostały poruszone tematy takie jak:
- Tajemnice głównych bohaterek: Malwiny i Darii.
- Choroba Jolanty. Czy mąż wiedział, co zrobiła jego żona?
- Czy bogactwo to wolność czy zniewolenie?
- Jak wiele znaczy dla człowieka przyjaźń?
- Postrzeganie piękna przyrody przez osobę niewidomą.
Powieść była też inspiracją do dyskusji na temat obecnej sytuacji nad Bugiem. Książka podobała się czytelnikom. W dyskusji uczestniczyło 6 osób.
Następne spotkanie odbędzie się 6 kwietnia. Tematem do dyskusji będzie życie i twórczość Agnieszki Osieckiej. Zapraszamy również na wernisaż wystawy „Agnieszka Osiecka” - 06.04.2022r o godz. 16:30.
Dofinansowano ze środków Instytutu Książki w ramach działalności Dyskusyjnych Klubów Książki w Polsce.