Książki elektroniczne

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Ozimku zapewnia  bezpłatny dostęp do publikacji elektronicznych, zarówno naukowych jak i beletrystycznych. Nasi czytelnicy po pobraniu w bibliotece miesięcznych kodów zdalnego dostępu mogą bezpłatnie korzystać z e-książek oraz audiobooków na platformie  legimi.pl. Ponadto biblioteka dysponuje tzw. terminalem na życzenie, dzięki któremu na miejscu w Bibliotece dla Dorosłych można legalnie skorzystać ze  zbiorów Biblioteki Narodowej udostępnianych w Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMICA.

ACADEMICA

Od czerwca 2021 roku można w naszej bibliotece korzystać ze zbiorów naukowych Biblioteki Narodowej w ramach cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej pn. ACADEMICA. Sposób udostępniania tych zasobów zależy od tego, jaki jest status prawny danej publikacji.

Publikacje niechronione już prawem autorskim lub licencjonowane, oznaczone w katalogu ACADEMIKI zieloną kropką, są dostępne dla każdego użytkownika Internetu bez żadnych ograniczeń, także na komputerach domowych.

Publikacje są dostępne tylko na dedykowanych terminalach w bibliotekach należących do systemu ACADEMICA. W MiGBP w Ozimku taki terminal  znajduje się w Bibliotece dla Dorosłych i jest uruchamiany na życzenie czytelników. Aby korzystać z zasobów chronionych, trzeba dokonać rejestracji w systemie, co można zrobić na miejscu u bibliotekarza dyżurującego. Z uwagi na ochronę praw autorskich nie ma możliwości drukowania publikacji udostępnionych na terminalu. Dozwolone jest natomiast wykonanie na własny użytek zdjęć ekranu komputera.

Więcej informacji na temat zasad korzystania z  tej usługi w ozimskiej bibliotece można znaleźć w osobnym module na naszej stronie pod nazwą ACADEMICA (menu Dla czytelnika).

W załączeniu regulamin użytkownika CWPN ACADEMICA opracowany przez Bibliotekę Narodową oraz podręcznik czytelnika.

Katalog zbiorów udostępnianych w ACADEMICE www.academica.edu.pl

Załączniki: