Archiwum Aktualności 2013

Archiwalne newsy związane z działalnością Domu Kultury w Ozimku, ukazujące się na naszej stronie w 2013 roku.

SPOTKANIA Z PASJAMI

Plakat
Plakat

Wszystkich „młodych duchem” seniorów, którzy dysponują wolnym czasem,  zapraszamy od 12 września w każdy czwartek o godz. 11.00 na  biblioteczne „Spotkania z pasjami”. Będzie to cykl 12 cotygodniowych spotkań przy kawie, w trakcie których porozmawiamy o pasjach oraz poznamy ciekawych, znanych z mediów, pasjonatów. Będą to osoby, które pomimo upływu lat nadal są aktywne i obecne w życiu społecznym  właśnie dlatego, że hobby i zainteresowania są dla nich tak ważne.

Tematyka spotkań obejmie następujące zagadnienia: profilaktyka zdrowotna, bieżące sprawy ekonomiczne, kulturalne, tradycje, rozrywka, pasje, ekologia, finanse, nowe technologie, relacje z młodszymi pokoleniami.

Spotkanie ze znaną osobą oraz rozmowa z nią będzie miało formę wideokonferencji na żywo za pośrednictwem sieci www.  Na początku bibliotekarz nawiąże połączenie  przez Internet z osobą, która jest bohaterem spotkania. Potem odbędzie się wykład, w trakcie którego gość opowie o swojej pasji. Następnie uczestnicy spotkania będą mogli na czacie, przy pomocy bibliotekarza, przesłać swoje pytania dotyczące przedstawionego tematu.  Na wybrane pytania gość spotkania  odpowie na żywo.

Bohaterami pierwszego spotkania 12 września będą Agnieszka i Marcin Kręgliccy – rodzeństwo kucharzy i restauratorów, którzy od wielu lat zaangażowani są w promocję idei świadomego odżywiania się. Oboje prowadzą również program kulinarny w telewizji na kanale Kuchnia + oraz piszą artykuły dotyczące żywienia do największych polskich gazet.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Proponujemy Państwu możliwość ciekawego spędzenia czasu i spotkania się ze sobą w miejscu przyjaznym i otwartym, jakim jest biblioteka. Serdecznie zapraszamy. 

Projekt „Spotkania z pasjami” jest realizowany dzięki współpracy z Fundacją Orange, przy udziale środków finansowych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Jednocześnie przypominamy, że Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Ozimku bierze udział w programie Orange dla bibliotek.

  • Data aktualizacji: 2018-11-20 12:10
  • |
  • Licznik odwiedzin: 8 244 039