ANIMATORZY KULTURY

Laureaci nagród i wyróżnień Urzędu Marszałkowskiego, oraz nagród Wojewody Opolskiego.
”Kultura polska wyrasta z wielu twórczych dokonań. Wśród nich jednym z najważniejszych są codzienne, pełne pasji działania animatorów kultury, podejmowane w różnych środowiskach”.

Przedstawiamy galerię animatorów kultury działających na rzecz gminy Ozimek - laureatów Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego w dziedzinie upowszechniania kultury oraz Nagrody Wojewody Opolskiego za osiągnięcia w upowszechnianiu kultury i działalność kulturalno - oświatową.

Barbara Wojtyszyn

Instruktor sekcji kulturalno-oświatowy Domu Kultury w Ozimku. Animator kultury ludowej i sztuku plastycznej nie tylko na terenie gminy Ozimek. Załozycielka amatorskiego teatru ”Pacynka”, ozimskiej Kapeli Podwórkowej, współorganizatorka Śląskich Biesiad Regionalnych. Organizatorka plenerów malarskich i uczestniczna w międzynarodowych wystawach w Schotten, Beloeil, Rymarovie i Frankfurcie.

• Nagroda Marszałka Województwa Opolskiego w dziedzinie upowszechniania kultury w 2003r. za całokształt działalności.
  • Data aktualizacji: 2018-11-15 08:30