ANIMATORZY KULTURY

Laureaci nagród i wyróżnień Urzędu Marszałkowskiego, oraz nagród Wojewody Opolskiego.
”Kultura polska wyrasta z wielu twórczych dokonań. Wśród nich jednym z najważniejszych są codzienne, pełne pasji działania animatorów kultury, podejmowane w różnych środowiskach”.

Przedstawiamy galerię animatorów kultury działających na rzecz gminy Ozimek - laureatów Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego w dziedzinie upowszechniania kultury oraz Nagrody Wojewody Opolskiego za osiągnięcia w upowszechnianiu kultury i działalność kulturalno - oświatową.

Helena Gruszka

Była dyrektor Domu Kultury w Ozimku, zawodowo przez wiele lat związana z Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu, od trzydziestu lat jest animatorem zycia kulturalnego w gminie Ozimek. Dzięki jej pasji na terenie gminy działa wiele zespołów kultywujących folklor nie tylko śląski ale także przywieziony tutaj z innych stron kraju. Chętnie przekazuje swą wiedzę i umiejętności innym, nie szczędząc trudu i czasu dla pomnażania dorobku twórczości amatorskiej w gminie Ozimek.

• Nagroda Wojewody Opolskiego dla Animatorów i Twórców Kultury za rok 1997.
  • Data aktualizacji: 2018-11-15 08:30