RELACJE Z WYDARZEŃ KULTURALNYCH

Warsztaty CHÓRU NA OBCASACH w czeskim Rýmařovie

15-17 listopada „Chór Na Obcasach” pod kierownictwem dyrygenta Pawła Wielgusa gościł w czeskim Rýmařovie na zaproszenie Jižego Taufera, nauczyciela muzyki w tamtejszej Podstawowej Szkole Artystycznej i jednocześnie szefa chóru Vox Montana. W pięknej sali koncertowej szkoły odbył się wspólny koncert: najpierw śpiewał „Vox Montana”, potem „Chór Na Obcasach”, a na koniec oba zespoły razem wykonały czeską piosenkę ludową "Což se mně, má milá, hezká zdáš". Koncert został bardzo dobrze odebrany przez publiczność.

Przyjaciele z Rýmařova przyjęli nas bardzo gościnnie: w dniu koncertu przed południem zorganizowali nam wspaniały relaks w therme parku Velké Losiny, a po koncercie party z wyśmienitym jedzeniem i oczywiście niezrównanym czeskim piwem (w dodatku z lokalnego, Rýmařovskiego browaru).

Następne wspólne przedsięwzięcie obu chórów planujemy wczesną wiosną w Ozimku. Na koncercie chcemy jednak zaśpiewać więcej utworów razem.

• Data aktualizacji: 2020-07-09 09:42