RELACJE Z WYDARZEŃ KULTURALNYCH

Sabat w Międrzygórzu - plener malarsko-fotograficzny

Podążając jesienna tradycją, uczestnicy kółka plastycznego działającego przy Domu Kultury w Ozimku,  wzięli udział w XXIII plenerze malarsko-fotograficznym dla dzieci i młodzieży, który odbył się w Międzygórzu. Tegorocznym koordynatorem działań była Pani Joanna Dubiel – Stonoga, a jako opiekunowie wspierały ją dyrektor ozimskiego Domu Kultury Pani Justyna Wajs- Fijałkowska oraz instruktor plastyki Pani Agnieszka Jarocka. W plenerze wzięli udział również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Ozimku oraz szkoły Podstawowej w Szczedrzyku.

„Duch Gór i międzygórskie czarownice” (pod taką nazwą odbywał się tegoroczny wyjazd) objęły naszą grupę opieką już podczas pierwszego spaceru górskimi ścieżkami prowadzącymi do „Ogrodu bajek”, gdzie dzieci mogły znaleźć znane sobie z książek i animacji postaci swoich ulubionych bohaterów. Następnie wraz z przewodnikiem powędrowaliśmy pod Wodospad Wilczycki liczący sobie 22 metry wysokości, potem ścieżki zaprowadziły nas pod kamienną tamę z 1906 roku. Zabytkowa zabudowa Międzygórza stała się natchnieniem dla naszych młodych artystów i w swoim wolnym czasie uczniowie stworzyli piękne szkice zawierające ducha międzygórskiego miasteczka. Gdy nadszedł zmierzch na strychu drewnianego dworku odbył się „sabat”, a nasi zdolni artyści próbowali uwiecznić piękno czarownic, które zleciały się tego wieczoru.

Drugi dzień pleneru spędziliśmy spacerując po tajemniczych uliczkach Bystrzycy Kłodzkiej. Zaprowadziły one nas do Muzeum Filumenistycznego gdzie mogliśmy poznać historię niecenia ognia biorąc udział w lekcji muzealnej, drugą część dnia wykorzystaliśmy na robienie kukiełek artystycznych w tutejszym Ośrodku Kultury. Działania twórcze trwały do późnych godzin popołudniowych, a podczas powrotu do domu dzieci z uśmiechem na twarzy wspominały aktywnie spędzony czas podczas tegorocznego pleneru.

• Data aktualizacji: 2020-07-09 09:42