RELACJE Z WYDARZEŃ KULTURALNYCH

SPOTKANIE AUTORSKIE Z JOANNĄ JAGIEŁŁO

Dnia 24 września 2019 roku Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Ozimku odwiedziła Joanna Jagiełło – autorka książek dla dzieci i młodzieży, jak również dla dorosłych. Spod ręki pani Joanny wyszła m.in. „seria kawowa”, tj. „Kawa z kardamonem”, „Mleko z miodem”, „Czekolada z chili” oraz „Tiramisu z truskawkami”. Na spotkanie z pisarką przyszli uczniowie starszych klas szkół podstawowych w Ozimku i Antoniowie.

Pani Joanna w sposób bardzo ciekawy i zachęcający przedstawiła swoje książki, po czym uczniowie mogli zadawać pytania. Jedno z nich dotyczyło źródła inspiracji do pisania. Jak się okazało jest nim…samo życie oraz różne doświadczenia i spotkania autorki z innymi ludźmi. Pani Joanna porusza w swoich książkach wiele problemów, które przeżywa współczesna młodzież, oraz trudnych tematów, o jakich nie zawsze chętnie się rozmawia. Dzięki takim książkom problemy te stają się jakby bardziej „oswojone”. Być może po takim spotkaniu, jak to, młodzież chętnie sięgnie po omawiane tytuły i będzie potrafiła spojrzeć na dzisiejszą rzeczywistość z innej perspektywy.

Wiele powieści Joanny Jagiełło znajduje się również w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży, do którego serdecznie zapraszamy.

DSC_0023DSC_0022DSC_0020ZOOM_1DSC_0019DSC_0016
  • Data aktualizacji: 2020-09-18 11:24
  • |
  • Licznik odwiedzin: 10 740 704