RELACJE Z WYDARZEŃ KULTURALNYCH

Warsztaty upcyklingowe - ŁAPACZE SNÓW

18.05 w sobotni poranek odbyły się drugie z cyklu trzech warsztatów upcyklingowych realizowanych w ramach projektu pt. „Kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca gospodarowania odpadami w Gminie Ozimek”.
Tym razem dzieci wraz z opiekunami wykonały przepiękne łapacze snów. Podstawę takiego łapacza stanowiła pocięta stara bela po wykładzinie lub obręcz po dziurawej misce. Z odzyskanych po starych swetrach włóczek stworzono sieć pajęczą stanowiąca centralną część łapacza. Ze znalezionych guzików, koralików i innych świecideł, powstały delikatne zdobienia wykańczające łapacze. Warsztaty choć trudne i wymagające cierpliwości, sprawiły radość tworzenia.

Warsztaty trwały 4h w Domu Kultury w Ozimku, a prowadzone były przez pana Radosława Czupryńskiego oraz panią Helenę Orlicką.

Ich wystawa będzie miała miejsce podczas Dni Ozimka.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ekspozycją.

• Data aktualizacji: 2020-09-18 11:24