RELACJE Z WYDARZEŃ KULTURALNYCH

XX edycja Nagród Marszałka Województwa Opolskiego dla Animatorów i Twórców Kultury

6 października w teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu odbyła się uroczysta gala z okazji XX edycji Nagród Marszałka Województwa Opolskiego dla Animatorów i Twórców Kultury. Galę poprowadził Robert Janowski, a nagrody wręczali marszałkowie Andrzej Buła i Zbigniew Kubalańca.

Tego wieczoru honorowe wyróżnienia m. in. otrzymały:

- Pani Anna Sitarz, prowadząca Studio Piosenki NONET w Domu Kultury w Ozimku. Pani Anna w środowisku lokalnym jest znana jako animatorka życia kulturalnego. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, których dokonania artystyczne uświetniają lokalne, regionalne i ogólnopolskie imprezy.
Popularyzuje kulturę muzyczną, przygotowuje osoby do jej tworzenia i recepcji.

-Pani Halina Oster, swoją czterdziestoletnią działalność skupiła na pracy z ludźmi w każdym wieku i z różnych środowisk. Celem jej aktywności jest inicjowanie całożyciowej, różnorodnej edukacji, dążenie do integracji międzypokoleniowej, międzykulturowej, międzynarodowej - po prostu integracji międzyludzkiej. Pani Halina prowadzi m. in. Szkołę Superbabci i Superdziadka działającą w Domu Kultury w Ozimku.

Wyróżnione znane są ze swojej działalności na rzecz kultury. Organizują spotkania, zachęcają środowisko do rozwijania talentów, prowadzą warsztaty, popularyzują kulturę i przygotowują do jej odbioru.

Serdecznie gratulujemy uhonorowanym!

• Data aktualizacji: 2019-11-21 14:54