RELACJE Z WYDARZEŃ KULTURALNYCH

Opolskie Dziołchy śpiewają dla nas już 50 lat!

Zespół Śpiewaczy OPOLSKIE DZIOŁCHY (OPPELNER MÄDELS) działa już 50 lat!

25 sierpnia w świetlicy wiejskiej w Antoniowie uroczyście świętowano tę okrągłą rocznicę. Na uroczystość przybyli liczni goście, m.in. Burmistrz Jan Labus, Sołtys Antoniowa Pani Magdalena Kotula, Proboszcz Parafii w Ozimku ks. Marian Demarczyk, szefowie instytucji, pod egidą których działa zespół: Dyrektor Domu Kultury w Ozimku Pani Justyna Wajs-Fijałkowska, a także , poseł na Sejm RP Ryszard Galla oraz Przewodniczący TSKN na Śląsku Opolskim Pan Rafał Bartek. Przybyły również wszystkie pozostałe zespoły folklorystyczne z naszej gminy.

Imprezę rozpoczął występ samych Opolskich Dziołch pod kierunkiem instruktorki zespołu Pani Karoliny Pawlik, które zaśpiewały piosenkę z tekstem napisanym specjalnie na tę okazję przez Panią Hannę Spólną. Potem odśpiewano gromkie "Sto lat", było mnóstwo kwiatów, gratulacji, życzeń.

Dużą atrakcją okazał się świetnie przyjęty występ zespołu instrumentów dętych SILVER BRASS QUINTET; kilka niemieckich piosenek zaśpiewała znakomita Vanessa Gonsior. Do tańca - bo były i tańce! - przygrywał zespół PARADOX BAND.

Przemówiła również kierowniczka zespołu Pani Krystyna Buczek, przywołując dewizę Opolskich Dziołch: "Dopóki Mała Panew przez Antoniów płynie, będą Opolskie Dziołchy śpiewały, a śląski śpiew nie zginie".

Opolskim Dziołchom gratulujemy tak pokaźnego jubileuszu i życzymy kolejnych wspaniałych lat!

• Data aktualizacji: 2019-11-19 15:46