RELACJE Z IMPREZ ARTYSTYCZNYCH

Ach, moje serce - festiwal tańca orientalnego

fot. Katarzyna Zazula

Festiwal „Ah Ya Elbi” we Wrocławiu jest wydarzeniem, które niewątpliwie chwyta za serce. Co roku biorą w nim udział pasjonaci tańca orientalnego nie tylko z całej Polski, ale także z całej Europy. W tym roku ozimska grupa Kaszmir i Zafira Orient w składzie: Edyta Hentschel, Martina Majer, Oliwia Rainczuk, Agnieszka Grzebień, Wiktoria Mientus, Kasia Urbaniak i Tatiana Kowalczyk, również wzięła udział w tym ważnym evencie. 

W czwartek, 19 października, wczesnym rankiem, zespół wyruszył busem spod Domu Kultury w Ozimku. Mimo nieuniknionego konkursowego stresu i napięcia okazało się, że na miejscu atmosfera była bardzo przyjazna, a organizatorzy zadbali o każdy szczegół i dołożyli wszelkich starań aby wszyscy czuli się komfortowo. Ozimskie reprezentantki startowały w kategoriach solowych i jednej kategorii grupowej. Nie obyło się bez sukcesów: solistka Oliwia Rainczuk zdobyła trzecie miejsce w kategorii: „Tabla solo” przedstawiając żywiołową choreografię do bębnów. Katarzyna Urbaniak skradła serce publiczności wdzięcznym i delikatnym układem, zdobywając trzecie miejsce w kategorii „Raks sharki Seniorzy”. Ogromnym sukcesem było zdobycie srebrnego medalu w grupowej kategorii „Raks sharki” czyli klasyczny taniec orientalny. Wzruszenie było ogromne, pojawiły się łzy szczęścia. Nie lada osiągnięciem był także awans solistek z Ozimka: Oliwii Rainczuk i Tatiany Kowalczyk do kategorii profesjonalnej w klasycznym tańcu orientalnym. Wisienką na torcie okazał się wieczorny, pozakonkursowy występ z orkiestrą na żywo. Uczestniczki zatańczyły do najpiękniejszych pieśni egipskich w aranżacji muzyków z zespołu Mazzikatea Europe, którzy podróżują po całym świecie uświetniając festiwale tańca orientalnego. Podczas improwizowanego występu z muzyką na żywo, tancerce towarzyszą silne emocje, które udzielają się także publiczności. Reprezentantki Ozimka zakochały się w występach do orkiestry na żywo ponieważ dają możliwość poznania prawdziwej istoty tańca orientalnego, jaką jest zatracenie się w muzyce. Dzień konkursowy dobiegł końca, ale część zespołu została we Wrocławiu aby doskonalić swoje umiejętności podczas kolejnych dni festiwalu. Warsztaty poprowadzili świetni nauczyciele z całego świata: Argentyny, USA, Hiszpanii, Rosji i Polski.

To był bardzo emocjonujący wyjazd. „Ah Ya Elbi” z pewnością podbija serca wszystkich kochających tę formę sztuki. Niezwykłe jest to, że podczas festiwalu można poczuć rodziną atmosferę, doświadczyć siły kobiecej współpracy oraz wspólnej pasji. Wielkie podziękowania dla organizatorów i do zobaczenia za rok! 

fot. Katarzyna Zazulafot. Katarzyna Zazulafot. Katarzyna Zazulafot. Katarzyna Zazulafot. Katarzyna Zazulafot. Katarzyna Zazulafot. Katarzyna Zazulaah ya elbi 2017ah ya elbi 2017
  • Data aktualizacji: 2018-10-15 10:37
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 970 526