RELACJE Z IMPREZ ARTYSTYCZNYCH

MUZYCZNA PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA

30 września sala widowiskowa Domu Kultury w Ozimku rozbrzmiała muzyką klasyczną. Po raz pierwszy mieliśmy zaszczyt gościć wykonawców Dobrodzień Classic Festival.

Tegoroczna edycja festiwalu będzie miała miejsce w 4 miastach: Opolu, Oleśnie, Dobrodzieniu oraz Ozimku.

Na deskach ozimskiej sceny w koncercie pn. „Muzyczna podróż dookoła świata” wystąpili:

Andrzej Witlewski – absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, gościnny solista Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie;

Karolina Wieczorek – absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, współpracująca  m. in. z Małgorzatą Walewską, Jerzym Stuhrem czy Januszem Józefowiczem;

Todo Art. Trio – złożone z absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach, laureatów wielu nagród, koncertujących w kraju i za granicą;

Katarzyna Rzeszutek – pianistka, laureatka konkursów krajowych i międzynarodowych, której płyta „We mgłach” ukazała się w 2016 roku;

Piotr Lempa – absolwent Gdańskiej Akademii Muzycznej, laureat wielu krajowych oraz międzynarodowych nagród, dyrektor artystyczny Dobrodzień Classic Fesival.

Koncert prowadziła Regina Gowarzewska – absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, konferansjerka, dziennikarka, współpracująca z wieloma Filharmoniami i Orkiestrami.

Publiczność miała okazję usłyszeć największe operowo-operetkowo-musicalowe przeboje i przekonać się, że muzyka klasyczna nie musi być tak niebywale poważna.

• Data aktualizacji: 2018-10-15 10:37