WYDARZENIA KULTURALNE

WYPRAWKI CZYTELNICZE NADAL DOSTĘPNE

PLAKAT 2019

Każdy maluch urodzony w latach 2014 - 2017, który przyjdzie z rodzicem do biblioteki dla dzieci lub do filii wiejskich, otrzyma w prezencie niezwykłą książkę pt. „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Ponadto dla rodziców przygotowano broszury informacyjne. Warunkiem przystąpienia dziecka do programu jest zapisanie go do biblioteki. Wyprawki będą wydawane aż do wyczerpania zapasów.

Zaproszenie przedszkolaków do bibliotek to rozwinięcie programu prowadzonego od 2017 roku. Wówczas Instytut Książki rozpoczął dystrybucję wyprawek czytelniczych dla noworodków w  szpitalach. Do połowy 2019 roku przekazano ok. 600 tysięcy książek. Z kolei w 2018 książkowe upominki otrzymały trzylatki. Teraz w bibliotekach, biorących udział w programie, na młodych czytelników czeka książka „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowana pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i  spełniająca najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i  mądrych książek dla najmłodszych.

W starannie dobranym zestawie utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych znajdują się zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne.W gronie autorów znajdziemy m.in. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Czesława Janczarskiego czy Hannę Januszewską. W  publikacji obecni są również Liliana Bardijewska, Zofia Stanecka, Anna Onichimowska, Małgorzata Strzałkowska, Adam Bahdaj, Michał Rusinek, Agnieszka Frączek, Joanna Kulmowa, Marcin Brykczyński, Jan Twardowski i Grzegorz Kasdepke – twórcy tak różni, jak różne są perspektywy spoglądania na świat – nieogarniony, a przy tym pociągający i pobudzający dziecięcą ciekawość.Całość została wzbogacona znakomitymi ilustracjami artysty Józefa Wilkonia.

W wyprawce dzieci dostaną także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece i wypożyczenie minimum jednej książki Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice i opiekunowie – przygotowana dla nich broszura informacyjna „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Więcej informacji na temat kampanii można znaleźć na stronie www.wielki-czlowiek.pl

Zaczynamy_Ozimek_4Zaczynamy_Ozimek_1
  • Data aktualizacji: 2020-02-18 11:12