Dom Kultury w Ozimku zaprasza na wystawy:

Opowieści niesamowite

2

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Ozimku serdecznie zaprasza  do zwiedzania wystawy pn. "Opowieści niesamowite. Literackie oblicza grozy". Ekspozycja przybliża początki literatury grozy (zakres chronologiczny od II połowy 18 w. do I połowy XX w.) i cechy dla niej charakterystyczne. Omawia twórczość pisarzy, którzy w znaczny sposób zmienili oblicze całego gatunku lub przyczynili się do jego rozwoju, takich jak: Ann Radcliffe, Edgar Allan Poe czy Howard Phillips Lovecraft.

Wystawa podkreśla różne oblicza strachu i rozmaitość czynników go wywołujących, jakie fascynowały twórców i czytelników bez względu na epokę literacką.

Wystawie towarzyszy ekspozycja książek w gablotach prezentująca powieści stworzone przez współczesnych mistrzów grozy.

Wystawa "Opowiesci niesamowite" pochodzi ze zbiorów WBP w Opolu. Scenariusz: Magdalena Mączyńska, Krystyna Pawłowska. Opracowanie graficzne: Magdalena Mączyńska.

345
  • Data aktualizacji: 2020-09-30 15:29