Archiwum wystaw

Plenerowe impresje na temat Jana Cybisa. Wernisaż poplenerowej wystawy Jesiennego Pleneru Malarskiego

W piątek, 25 listopada, odbył się wernisaż prac plastycznych powstałych podczas Jesiennego Pleneru Malarsko - Fotograficznego, który odbywał sie w tym roku w dniach od 8 do 9 listopada. Organizator - Dom Kultury w Ozimku, zaprosił do współpracy Publiczną Szkołę Podstawową w Szczedrzyku oraz Gminny Zespół Szkół w Ozimku. Przez te dwa dni, pod opieką Pani  Urszuli Serafin Nogi, Joanny Dubiel-Stonogi oraz Agnieszki Jarockiej uczniowie w/w szkół oraz kółka plastycznego DK w Ozimku, podróżowali śladami Jana Cybisa. Owocem tych wędrówek jest 124 barwnych prac, wyrażających indywidualne spojrzenie młodych artystów, ich  impresje na temat otaczającego świata. Ponadto uczestniczyliśmy w warsztatach tkackich, podczas których każdy mógł stworzyć dla siebie niepowtarzalną pamiątkę w postaci utkanej własnoręczne bransoletki (niektóre z nich prezentowane są na wystawie).

PLENEROWE IMPRESJE NA TEMAT CYBISA

Obchody roku Jana Cybisa w województwie opolskim rozpoczęły się 16 lutego, w 120. rocznicę urodzin tego wybitnego malarza.

Aby przybliżyć tę barwną postać młodzieży naszej gminy, w dniach 08-09 listopada zorganizowany został plener  malarsko –fotograficzny

W plenerowych spacerach opiekunom dotrzymali kroku:  Bajor Kamil,  Bańburska Julia, Bochenek Emilia, Chwalczyk Laura, Dawid Amelia, Feliks Laura, Gajek Adam, Golla Daria, Gubernat Weronika, Halupczok Kamila, Jastrzębska Marta, Kała Zofia, Kasprzycka Wiktoria, Kierpal Katarzyna, Kita Amelia, Knychas Liliana, Kołodziej  Kamil, Korniak Kajetan, Kowalczyk Jan, Nieświec Marcelina, Nowak Filip, Olszewska Oliwia, Orlik Martyna, Ozimek Wioletta, Palm Jessica, Piechowicz Daria, Pietroń Karol, Piróg Marta, Posiewała Milena, Serafin Maciej, Sieroszewska Natalia, Słodkowska Julia, Smandzich Wiktoria, Stańczyk  Zuzanna, Stasiak Aleksandra, Szczepaniak Iga, Szewczyk Patrycja, Szulc Wiktoria, Tyburczy Emilia, Wieszołek Daria, Woschek Michell

Uczestnicy wernisażu oraz zaproszeni goście wzięli udział w głosowaniu publiczności na najlepsze prace wykonane podczas pleneru.:

MIEJSCE I (kat. gimnazjum) – Marcelina Nieświec

MIEJSCE II (kat. gimnazjum) – Marta Piróg

MIEJSCE III (kat. gimnazjum) – Julia Słodkowska

MIEJSCE I (kat. szkoły podstawowe) – Liliana Knychas

MIEJSCE II (kat. szkoły podstawowe) – Oliwia Olszewska

MIEJSCE III (kat. szkoły podstawowe) - Kamil Kołodziej

Atrakcją wernisażu był solowy, wokalny występ uczestniczki pleneru -  Amelii Kity, która wykonała polską wersję piosenki Over the Rainbow.

• Data aktualizacji: 2020-07-09 09:42