Archiwum aktualności 2015

Archiwalne wiadomości dotyczące zapowiedzi wydarzeń związanych z działalnością Domu Kultury w 2015r.

BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE DLA KOBIET W WIEKU 40 - 75 LAT

Masz 40 - 75 lat zgłoś się na bezpłatne badania mammograficzne w Ozimku!

W dniach 21 - 22 lipca 2015 roku na placu przed Domem Kultury w Ozimku będzie stał mammobus firmy LUX MED Diagnostyka, w którym wszystkie chętne panie w wieku 40 - 75 lat będą mogły wykonać  bezpłatne badania mammograficzne (finansowane zależnie od grupy wiekowej z Funduszy Norweskich lub z NFZ).

Bezpłatna mammografia dla pań w wieku będzie realizowana w ramach dwóch programów zależnie od wieku:

• 50 – 69 lat

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

• 40 – 49 oraz 70 – 75 lat

Badania wykonywane są w ramach Projektu „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi” współfinansowanego z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Wymagane jest skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji. Więcej Informacji o badaniach oraz wzór skierowania na stronie: www.fundusze.mammo.pl

Na badania w ramach obu programów należy się wcześniej zarejestrować  pod nr tel. 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu.

Wszystkie szczegóły dotyczące badań znajdują się w załączonym pliku.

• Data aktualizacji: 2018-11-15 08:30