Archiwum aktualności 2015

Archiwalne wiadomości dotyczące zapowiedzi wydarzeń związanych z działalnością Domu Kultury w 2015r.

ZA LWOWSKĄ ROGATKĄ - prezentacja Tomasza K. Kozłowskiego

Zapraszamy!

W imieniu organizatorów IV Powiatowych Spotkań Kresowych serdecznie zapraszamy na prezentację Tomasza Kuby Kozłowskiego  pt. „Za lwowską rogatką. Z Łyczakowa i Kajzerwaldu do Lesienic, Winnik, Czyszek i Biłki”, która odbędzie się w sobotę 27 czerwca  2015 roku o godz. 18.30 w Świetlicy Wiejskiej w Grodźcu  (pawilon przy ul. Częstochowskiej 115a).

W 70 rocznicę wypędzenia Polaków zamieszkałych na ziemi lwowskiej, w tym m. in. mieszkańców podlwowskich wsi – Biłki Królewskiej i Biłki Szlacheckiej, którzy zasiedlili później wieś Grodziec k. Opola, zapraszamy na multimedialną prezentację poświęconą wschodnim obrzeżom miasta Lwowa. Historyczny spacer za Rogatkę Łyczakowską odbędzie się z inicjatywy Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” w ramach IV Powiatowych Spotkań Kresowych organizowanych pod patronatem Starosty Opolskiego.

Lwowskie przedmieścia: Łyczaków i Kajzerwald oraz dawne miejscowości położone na wschód od Lwowa – Krzywczyce, Lesienice, Winniki, Czyszki, Biłka Szlachecka i Biłka Królewska to miejsca, o których opowiadać będzie Tomasz Kuba Kozłowski z Domu Spotkań z Historią w Warszawie, od lat popularyzujący dziedzictwo historyczno-kulturowe Kresów. Opowieści o zapomnianych lub szerzej nieznanych miejscach, postaciach i wydarzeniach, historyczne anegdoty i ciekawostki, fragmenty starych tekstów, wierszy, piosenek i wspomnień ilustrowane będą unikalną, oryginalną ikonografią z epoki.

• Data aktualizacji: 2018-11-15 08:30