Archiwum aktualności 2015

Archiwalne wiadomości dotyczące zapowiedzi wydarzeń związanych z działalnością Domu Kultury w 2015r.

Zaproszenie na Opolskie Szmaragdy

Już po raz trzeci regionalni artyści będą mieli szansę zaprezentować swoją twórczość podczas Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Opolskie Szmaragdy.
W programie tegorocznej edycji wydarzenia na Placu Wolności w Opolu przewidziano występy zespołów muzycznych, które reprezentować będą swoje lokalne społeczności, pokazując ich unikalne walory i znaczenie kulturowego dziedzictwa. Ponadto w usytuowanym w okolicach sceny Miasteczku Kultury swoje prace prezentować będą artyści regionalni z całej Opolszczyzny. Przegląd poprowadzi Katarzyna Dowbor, znana dziennikarka i prezenterka telewizyjna.

Podczas przeglądu na scenie wystąpią soliści, chóry, instrumentaliści i zespoły muzyczne pokazując różnorodność i bogactwo naszego regionu. Przegląd odbędzie się 26 kwietnia 2015 r. w godzinach 10:00-18:00 na Placu Wolności w Opolu.

Dla uczestników odwiedzających Miasteczko Kultury lokalni artyści przygotowali pokazy garncarstwa i kowalstwa oraz wystawy rękodzieła ceramicznego, ręcznie malowaną porcelanę, rzeźby, kroszonki, prace malarskie i haftowane, fotografie oraz witraże. Na trzecią edycję Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Artystycznej „Opolskie Szmaragdy” zaprasza Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła.

Plakat opolskie szmaragdy B2
  • Data aktualizacji: 2018-11-15 08:30