Do sekcji teatralnej Domu Kultury w Ozimku należały grupy, których działalność nie przetrwała próby czasu. Znajdują się wśród nich zarówno teatry dziecięce jak i młodzieżowe, niektóre działały dostatecznie długo (Teatr Następny, Teatr Tup Tup) a ich członkowie w dalszym ciągu pojawiają się w realizacjach sekcji teatralnej, inne (jak teatry InLibed i W O!Parach) pojawiły się w Domu Kultury na przysłowiową chwilę, na tyle wyraziście jednak, iż warto o nich wspomnieć.Osobnym działem sekcji teatralnej były grupy plastyczne, prowadzone przez Justynę Wajs- Fijałkowską, realizujące - prócz działalności plastycznej - również spektakle teatralne (Sjesta Artystyczna, Sekta Plastyczna, Heksagon Plastyczny).
Większość z nich już nie istnieje (niektórzy członkowie Sekty Plastycznej występowali lub występują w dalszym ciągu w teatrze FIETER), jedna z tych grup- SJESTA, działa w dalszyum ciągu poza strukturami Domu Kultury.
W ostatnich latach taką grupą był działający w okresie od 2012 do 2015 roku Teatr Animacji SANMUN, prowadzony przez Martynę Konowalik, na który składały się dwie grupy: dziecięca i młodzieżowa. teatr ten w chwili obecnej istnieje poza strukturami Domu kultury.
Teatr NASTĘPNY powstał w 1996 roku. Instruktorem grupy była Iwona Konowalik, a w skład zespołu wchodziły: Katarzyna Siudeja, Małgorzata Dreling, Justyna Mehl, Paulina Matura i Karolina Szczabel. W tym składzie teatr istniał przez prawie cały okres swojej działalności.
Pierwszym spektaklem grupy było:
"Spotkanie", wg. Sylvii Plath i Haliny Poświatowskiej (sc. R.Konowalik, reż. I. Konowalik, gościnnie w spektaklu wystąpiła Martyna Konowalik)
Spektakl zaprezentowany został na Wojewódzkich Spotkaniach Teatrów "Proscenium" w Nysie.
Kolejnym przedstawieniem był "Anatomic- gentelman" wg. rumuńskiego hurorysty Cami'ego. Spektakl był reżyserowany przez Iwonę i Roberta Konowalików, brał udział w Strzeleckich Spotkaniach Teatrów Lalkowych, gdzie otrzymał wyróżnienie.
Następne spektakle teatru NASTĘPNEGO realizowane były przez Roberta Konowalika, Iwona w dalszym ciągu zajmowała się przygotowaniem aktotrek do występów na konkursach recytatorskich.
Kolejny spektakl powstał we współpracy z teatrem FIETER, był to "Postmodernizm", spektakl nagrodzony na przeglądach w Brzegu oraz Nysie. Gościnnie, oprócz aktorów teatru FIETER wystąpili w nim: Roman Bereźnicki oraz Laura Owczarczyk. Dwie kontynuacje tego spektaklu powstały po latach zrealizowane przez teatr KTO? (Postmodernizm 2: Fatman's Return oraz Postmodernizm 3: Fatman Łorewer).
Następnym przedstawieniem zespołu była "Woodyalleniada", której nowa, rozszerzona wersja została zrealizowana przez teatr KTO? w 2004r.
Stylistyczną ale nie dosłowną kontynuacją spektaklu "Postmodernizm" był kolejny spektakl zrealizowany przez Teatr NASTĘPNY: "Z dala od anielskich chórów". Przy spektaklu współpracowały osoby należące do teatru FIETER.
Aktorki teatru NASTĘPNEGO pojawiają się w spektaklach teatru FIETER i teatr NASTĘPNY praktycznie przestaje istnieć. Pożegnalnym przedstawieniem jest nietypowy dla tej grupy, lalkowy spektakl "Basilissa Teofano" wystawiony w 2000r.
W teatrze FIETER grywają w następnych latach:
Katarzyna Siudeja (do 2003 roku: "Myszy Natalii Mooshaber", "Dwie Pragi", "K.", "Końcówka", "Nasz człowiek w Hawanie", "Hesus. The Early Days", "Na drodze do Edo" oraz gościnnie w spektaklu teatru KTO? z 2008r.: "Postmodernizm. Fatman Łorewer"),
Karolina Szczabel (do 2000 roku: "Myszy Natalii Mooshaber", "Dwie Pragi") oraz
Małgorzata Dreling (do 2003 roku: "Myszy Natalii Mooshaber", "Dwie Pragi", "Hesus. The Early Days", "Na drodze do Edo" oraz - po kilku latach przerwy, w realizowanych w 2008 i 2009r. w Londynie spektaklach "Orte" i "Herbata" oraz ozimskiej premierze "Rzeczy").
Na stałe w składzie teatru FIETER pozostaje po dzień dzisiejszy Justyna Mehl ("Myszy Natalii Mooshaber", "Dwie Pragi", "Nasz człowiek w Hawanie", "Telefony w ostatniej nowelce", "Hesus. The Early Days", "Na drodze do Edo", "Ludzie w futerałach", "Biesy".
W grudniu 2011r., teatr NASTĘPNY w pełnym składzie wziął udział w realizacji ostatniego odcinka serialu teatralnego "McGuffin: Pociąg do Ypslatt".