AKTUALNOŚCI BIBLIOTEKI

Zwierzęta naszymi przyjaciółmi

2 stycznia 2018 roku do filii bibliotecznej w Grodźcu zawitały przedszkolaki z grodzieckiego oddziału „0”aby wziąć udział w zajęciach pod nazwą „Zwierzęta naszymi przyjaciółmi”.

Na wstępie spotkania wywiązała się gorąca dyskusja na temat świata zwierząt. Dzieci wykazały się dużą znajomością wielu gatunków zwierząt i ich zwyczajów. Biorąc pod uwagę różne środowiska życia zwierząt, wspólnymi siłami dokonały podziału na zwierzęta dziko żyjące i udomowione. Przedszkolaki świadome były odpowiedzialności za zwierzęta, którymi opiekuje się człowiek oraz tymi żyjącymi na wolności.

Uczestnikom zajęć zaprezentowano bajeczki, w których bohaterami były różne zwierzaki oraz książki popularnonaukowe poświęcone różnym zwierzętom. Następnie dzieci odsłuchały krótkiego opowiadania pt. „Dlaczego sowa poluje nocą?”.   Kolejnym etapem zajęć było odgadywanie zagadek dźwiękowych. Mali uczestnicy po odsłuchaniu odgłosów różnych zwierząt musiały podać nazwę zwierzęcia. Po zagadkach przyszedł czas na zabawę ruchową: Roztańczone wiewiórki. Dzieci chętnie bawiły się w rytm piosenki śpiewanej przez znanego wszystkim wesołego Alwina.

Po hucznej zabawie dzieci wysłuchały wiersza S. Kraszewskiego: „Na wiejskim podwórku”. Podczas głośnego czytania przedszkolaki musiały uważniej skupić się na czytanym tekście gdyż miały za zadanie doklejać sylwety zwierząt zgodnie z treścią wiersza.

Prowadząca zajęcia zaprezentowała także dzieciom piękną książkę-rozkładankę 3D pt. „Tobi i jego ZOO”. Owa publikacja wręcz oczarowała przedszkolaków, które wprost nie mogły się od niej oderwać.

Na zakończenie spotkania maluchy tworzyły barwne koguty, które później były piękną ozdobą biblioteki.

IMG_0169IMG_0167IMG_0165IMG_0164IMG_0158
  • Data aktualizacji: 2018-07-13 11:41