AKTUALNOŚCI BIBLIOTEKI

Każda droga ma swój początek - spotkanie z bajką terapeutyczną

19.12. odbyło się kolejne spotkanie z bajką terapeutyczną, w którym wzięła udział kl. III SP nr 1. Zajęcia rozpoczęliśmy rundką - każdy uczestnik dokończył zdanie "Gdy się boję, to...", natomiast dalsza część oparta była o niezwykłą opowieść pt. "Zielony i Nikt". Niezwykłą, ponieważ zarówno dziecko, jak i dorosły potrafi odczytać dla siebie jej przesłanie.

Tytułowy bohater Nikt od dawna mieszka w ciemnej i zimnej studni, do której dochodzi zaledwie kilka promyków słońca oraz słabe światło księżyca. Gdy pewnego dnia odwiedza go Zielony, za jego namową Nikt decyduje się opuścić swój „dom” i po raz pierwszy ogląda świat w całej pełni, zachwyca się niebem, słońcem, lasem… Dodatkowo zdobywa nowego przyjaciela – Zielonego. Po wysłuchaniu bajki, dzieci bardzo trafnie stwierdziły, że Nikt zyskał o wiele więcej podejmując decyzję o wyjściu ze studni i pokonując przy tym lęk przed zmianą, niż gdyby nadal tkwił w swoim bezpiecznym miejscu, ale które go bardzo ograniczało.

Uczestnicy zajęć wykonali pracę plastyczną, której tematem był „Świat widziany oczyma Nikta i Zielonego”, a podsumowaniem spotkania zabawa w klimacie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz piękny podarunek dla biblioteki wykonany przez uczniów.

Zdj. Wiesława Papkalla

IMG_2545IMG_2542IMG_2538IMG_2535IMG_2534IMG_2526IMG_2529IMG_2530IMG_2532IMG_2533
  • Data aktualizacji: 2018-01-19 16:51