AKTUALNOŚCI BIBLIOTEKI

Średniowieczne zamki

23 sierpnia br. w Filii Bibliotecznej w Grodźcu odbyły się zajęcia edukacyjno-plastyczne dla dzieci uczestniczących w półkoloniach letnich organizowanych przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”. Na spotkanie zatytułowane  Średniowieczne zamki przybyło blisko 30 kolonistów.

Na wstępie bibliotekarz, posiłkując się książkami popularnonaukowymi przybliżył dzieciom omawiany temat. Wyjaśnił uczestnikom min. jak wyglądały pierwsze zamki, czym jest warownia, jaka jest różnica między zamkiem a pałacem. Zaprezentował ponadto fotografie najbardziej znanych warowni w Polsce oraz kilka wcześniej przygotowanych makiet zamków.

Po takim wprowadzeniu rozpoczęły się warsztaty plastyczne, na których koloniści tworzyli własne  papierowe zamczyska. Swoje prace wyeksponowali na wystawie w świetlicy wiejskiej.

IMG_0302IMG_0296IMG_0295IMG_0292IMG_0260_1
  • Data aktualizacji: 2017-11-20 13:14