AKTUALNOŚCI BIBLIOTEKI

Jak pracują policjanci...

Jak pracują policjanci

12 czerwca br. w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” w przedszkolu w Grodźcu odbyły się zajęcia pod nazwą: „Jak pracują policjanci?”. Gościem przedszkolaków był oczywiście policjant - Arkadiusz Chętnicki, na co dzień pracujący jako zastępca komendanta w Komendzie Powiatowej w Strzelcach Opolskich.

Na wstępie bibliotekarz z filii bibliotecznej w Grodźcu zadał dzieciom zagadkę, której rozwiązanie miało ich naprowadzić na zawód zaproszonego gościa. Policjant po powitaniu maluchów przeczytał im opowiadanie Wiesława Drabika pt. „Leoś. Policjant” i w oparciu o czytany tekst przybliżył wsłuchanym w niego dzieciom tajniki swojego zawodu. Swoją prezentację wzbogacił, demonstrując przedszkolakom atrybuty policyjne, takie jak: odznakę, lizak, gaz łzawiący, krótkofalówkę, kamizelkę odblaskową, czapkę, kajdanki, pałkę.

Z zaprezentowanymi przedmiotami dzieci mogły się zapoznać, a nawet przymierzyć. Ponadto każdy maluch mógł zrobić odcisk swoich linii papilarnych, co wywołało ogromne zaskoczenie.

Gość spotkania wraz z bibliotekarzem zaprezentował także małym słuchaczom wiersz-zagadkę pt. „Znak drogowy”. Policjant również przypomniał dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i zagrał z nimi w zabawę ruchową, podczas której kierował ruchem pojazdów, których kierowcami były dzieci.

Na głośne pytanie policjanta: Kto chciałby kiedyś zostać policjantem? – wszystkie ręce wystrzeliły w górę. Nie pozostało mu więc nic innego jak wręczyć każdemu przedszkolakowi policyjnej odznaki.

Na koniec spotkania wszystkie dzieci własnoręcznie zrobiły lizaki, które zaprezentowały na wspólnym zdjęciu.

IMG_0227IMG_0217IMG_0211IMG_0202IMG_0201IMG_0192IMG_0190
  • Data aktualizacji: 2017-11-20 13:14