Historia

INNE FORMACJE TANECZNE

Inne formacje taneczne w Domu Kultury w Ozimku prowadzone są przez Hannę Stronczek.

Obecnie działające zespoły:

MINI MINI

Podczas zajęć wykorzystywany jest dynamiczny rozwój najmłodszych. Uczestnicy zdobywają umiejętności motoryczne, takie jak koordynacja, gibkość czy wytrzymałość. Wybranie tego profilu zajęć jest doskonałym rozwiązaniem dla poszukujących rozwoju ruchowego, dobrej zabawy i miłej atmosfery dla najmłodszych dzieci. Taniec, zabawy ruchowe przy muzyce rozwijają u dzieci wrażliwość estetyczną, zwiększają poczucie własnej wartości oraz odpowiedzialność.Poprzez taniec rozwijane są indywidualne zdolności taneczne i muzyczne. Spotkania zmuszają dziecko do koncentracji, uwagi, podejmowania szybkiej orientacji oraz decyzji. 

To zajęcia taneczne dla najmłodszych dzieci. Prócz nauki podstaw tańca jazzowego oraz klasycznego, dzieci spędzą czas na poznawaniu zasad rytmiki i dobrej zabawie.

GWIAZDECZKI 

Zajęcia dedykowane dla dzieci w wieku szkolnym. Treningi odbywają się według określonego schematu łącząc w sobie elementy ogólnorozwojowej rogrzewki, rozciągania, choreografii i techniki tańca. Dzieci poznają elementy tańca klasycznego, jazzowego i współczesnego. Elementy improwizacji ruchowej rozwijają kreatywność dzieci. Współpraca w grupie rozwija zaufanie, samoorganizację i dyscyplinę. Uczestnictwo w zajęciach daje możliwość brania udziału w licznych konkursach i występach.

ENTER

To najstarsza grupa taneczna. Zajęcia wymagają sporego zaangażowania oraz regularnego uczęszczania. Dzieci z tej grupy uczestniczą w konkursach tanecznych. Główne techniki tańca, którymi zajmuje się ta grupa to jazz i taniec współczesny. Dodawanie do planu treningów elementów improwizacji, izolacji ruchu poszczególnych części ciała czy koordynacji pozwalają na lepszy, wszechstronny rozwój dzieci. Choreografie wykorzystują elementy akrobatyczne oraz prezentują poziom przygotowania uczestników. Zabawy wykorzystywane podczas zajęć pozwalają na zapamiętanie informacji teoretycznych. Doskonała atmosfera w grupie pozwala każdemu poczuć sę pewnie i swobodnie. Zajęcia rozwijają nie tylko sferę fizyczną dzieci, ale także uczą odpowiedzialności za siebie i innych, wytrwałości, reaktywności i poczucia obowiązku. Mimo dużego wysiłku zajęcia przepełnione są dobrą zabawą i radością z tańca.

Osiągnięcia:

   GWIAZDECZKI:

   1)  II miejsce podczas XIX Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Tanecznych Ozimek-Dobrzeń Wielki 2014

   2)  Grand Prix podczas XXII Festiwalu Piosenki i Tańca "KUŹNIA 2014" w Zawadzkiem

   3)  II miejsce podczas XX Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Tanecznych Ozimek 2015

  • Data aktualizacji: 2017-11-20 13:14
  • |
  • Licznik odwiedzin: 6 415 141