Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

59.OKR - ELIMINACJE MIEJSKO-GMINNE

59. OKR

Uprzejmie informujemy, iż dnia 13 marca 2014 r. o godz. 10.00 odbędą się miejsko-gminne eliminacje 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które jak co roku organizuje Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Ozimku we współpracy z Towarzystwem Kultury Teatralnej. W związku z remontem naszego domu kultury impreza zostanie przeprowadzona w Sali Bankietowej "Sport-Centrum" w Ozimku ( ul. Słowackiego 1 D budynek "Kręgielni").

Do udziału w eliminacjach miejsko-gminnych zapraszamy uczniów klas V-VI szkół podstawowych, wszystkich klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz osoby dorosłe. Jednocześnie przypominamy, iż  Konkurs  jest  prowadzony w formie czterech odrębnych turniejów. Są to:

1. TURNIEJ RECYTATORSKI – repertuar: 2 utwory poetyckie oraz fragment prozy, z czego uczestnik wybiera do prezentacji: 1 wiersz i prozę. Łączny czas wykonania nie może przekroczyć 10 min.
  1. TURNIEJ POEZJI ŚPIEWANEJ – repertuar obejmuje 3 utwory śpiewane i 1 recytowany, z czego do prezentacji uczestnik wybiera 2 utwory śpiewane oraz  utwór recytowany. Łączny czas wykonania nie może przekroczyć 10 min.
  1. TURNIEJ TEATRÓW JEDNEGO AKTORA -  obowiązuje przygotowanie spektaklu w oparciu o dowolny materiał literacki; czas wykonania do 30 min.
  1. TURNIEJ ,,WYWIEDZIONE ZE SŁOWA” – repertuar jest dowolny (np. wiersz
    lub jego fragment, monolog literacki, collage tekstów), podobnie jak forma prezentacji (np. łączenie słowa mówionego ze śpiewem,  dźwiękiem, ruchem, rekwizytem); czas występu do 7 min.

Wypełnione karty uczestnika należy dostarczyć do Biblioteki dla Dorosłych w Domu Kultury w Ozimku do dnia 5 marca 2014 r.

• Data aktualizacji: 2017-11-20 13:14