Archiwum Aktualności 2014

Newsy, ogłoszenia, zapowiedzi imprez artystycznych wyświetlane na naszej stronie w 2014 roku.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z AGNIESZKĄ TYSZKĄ

Zapraszamy na spotkanie

9 maja 2014 roku o godz 8.00 w Gminnym Zespole Szkół w Ozimku odbędzie się spotkanie z Agnieszką Tyszką, autorką książek dla dzieci i młodzieży. W spotkaniu wezmą udział uczniowie klas I gimnazjum.

Agnieszka Tyszka – urodzona w 1968 r. w Toruniu, absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Z zamiłowania pisarka i ogrodniczka. Pisze dla dzieci i młodzieży, choć i dorośli świetnie się bawią, czytając jej książki. Jest autorką powieści, bajek, opowiadań, słuchowisk radiowych i scenariuszy teatralnych. W 2005 roku otrzymała Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego za książkę "Róże w garażu". Jej utwory dla młodszych czytelników to m.in.: "Świat się roi od Marianów", "Bajkowe lulanki", "Bajkowy rok", "O czym marzy czarownica", "Koronkowe historie", "Zosia z ulicy Kociej". Jej utwory dla młodzieży to m. in.: "M jak dżeM", "Kawa dla kota", "Miłość bez konserwantów", "Wyciskacz do łez", "Kredens pod Grunwaldem", "Siostry Pancerne i pies".

Źródło: http://nk.com.pl/agnieszka-tyszka/205/pisarz.html

• Data aktualizacji: 2018-01-19 16:51