Archiwum Aktualności 2013

Archiwalne newsy związane z działalnością Domu Kultury w Ozimku, ukazujące się na naszej stronie w 2013 roku.

ZAPRASZAMY NA VIII SPOTKANIE Z PASJAMI

Zapraszamy!

Zapraszamy seniorów, i nie tylko, na kolejne spotkanie z pasjami, które odbędzie się w czwartek 31 października 2013 r. o godz. 11.00 w Bibliotece dla Dorosłych. Tym razem w trakcie internetowej  wideokonfernecji na żywo opowie o swojej pasji  profesor Magdalena Fikus.

Pani Magdalena Fikus jest polską biolożką, specjalizującą się w biochemii kwasów nukleinowych, biofizyce komórki oraz inżynierii genetycznej. Brzmi niezrozumiale? Pani Fikus dobrze zdaje sobie sprawę, że pojęcia i język, jakimi posługuje się w nauce, mogą być dla większości osób niejasne. A przecież, jak sama mówi, nauka jest dla ludzi, ma im służyć i rozwijać. Jak jednak spowodować, by nawet najtrudniejsze kwestie stały się przystępniejsze dla ogółu społeczeństwa? Właśnie to pytanie zadała sobie wiele lat temu pani Fikus i postanowiła w prosty sposób przedstawiać skomplikowane treści naukowe, nie tylko ze swojej dziedziny. W ten sposób powstały projekty Kawiarni Naukowych oraz Festiwalu Nauki. Projekty te rozpoczęła już na emeryturze i stały się całym jej życiem.
Magdalena Fikus za swoją pracę popularyzatorską i dydaktyczną została nagrodzona między innymi: nagrodą im. Profesora Hugona Steinhausa i nagrodą Fenomenu Przekroju. Ponadto, prezydent Bronisław Komorowskiego odznaczył ją Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski „za wybitne osiągnięcia w pracy naukowo-badawczej i działalność dydaktyczną, za zasługi na rzecz popularyzacji i rozwoju nauki w Polsce”. W 2011 roku, między innymi za projekt Kawiarni Naukowych, została wyróżniona również Kanclerzem Kapituły Orderu Odrodzenia Polski.

Udział w "Spotkaniach z pasjmi" jest bezpłatny. Zapewniamy kawę, herbatę, coś słodkiego oraz miłą atmosferę.

Projekt „Spotkania z pasjami” jest realizowany dzięki współpracy z Fundacją Orange, przy udziale środków finansowych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Jednocześnie przypominamy, że Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Ozimku bierze udział w programie Orange dla bibliotek.

• Data aktualizacji: 2017-09-20 14:10