Archiwum Aktualności 2013

Archiwalne newsy związane z działalnością Domu Kultury w Ozimku, ukazujące się na naszej stronie w 2013 roku.

VI SPOTKANIE Z PASJAMI - W RYTMIE CZA - CZA

Zapraszamy!

Zapraszamy seniorów, i nie tylko, na kolejne, szóste z kolei, spotkanie z pasjami, które odbędzie się w czwartek 17 października 2013 r. o godz. 11.00 w Bibliotece dla Dorosłych. Tym razem w trakcie internetowej  wideokonfernecji na żywo opowie o swojej pasji  Mariola Zimnicka, koordynatorka jedynego w Polsce Uniwersytetu Tanecznego Trzeciego Wieku.

Pani Maria Jolanta Zimnicka, zwana przez znajomych Mariolą, jest osobą, która zaraża innych swoją miłością do tańca i optymistycznym podejściem do życia. Twierdzi, że to pasja taneczna nauczyła ją patrzenia na świat przez różowe okulary. Poprzez taniec wyraża swoje emocje oraz osobowowść. Taniec stał się również dla niej terapią podczas trudnych chwil, które przyszło jej przeżyć. Teraz sama propaguje ideę terapii poprzez taniec i pomaga seniorom przechodzić przez trudne momenty w ich życiu.

Tańczyła od najmłodszych lat. Zaczęło się od występów przed rodziną i znajomi. Rodzice bardzo dopingowali ją w realizacji  marzeń o występach na scenie. W wieku 12 lat jej marzenie spełniło się i wystąpiła z zespołem ludowym Domu Harcerza. Początkowo tańczyła tylko tańce ludowe. Z czasem odkrywała kolejne style taneczne. Już na emeryturze nauczyła się tańczyć między innymi tango czy cza-czę. Jej ulubionym stylem solowym stała się gorąca samba, z którą często występuje podczas spotkań tanczenych dla seniorów. W 2005 roku Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego założyła jedynie w Polsce Uniwerytet Taneczny Trzeciego Wieku. Pani Mariola Zimnicka od razu zapisała się na zajęcia. Obecnie sama koordynuje działania tego Uniwersytetu i organizuje występy seniorów dla seniorów i nie tylko. W sierpniu 2013 roku po raz pierwszy grupa uczestników UTTW wystąpiła podczas parady wielokulturowej w Warszawie. Przez ponad 2 godziny tańczyli na ulicy, co spotkało się z podziwem ze strony młodszych tancerzy, biorących udział w paradzie.

Udział w "Spotkaniach z pasjmi" jest bezpłatny. Zapewniamy kawę, herbatę, coś słodkiego oraz miłą atmosferę.

Projekt „Spotkania z pasjami” jest realizowany dzięki współpracy z Fundacją Orange, przy udziale środków finansowych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Jednocześnie przypominamy, że Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Ozimku bierze udział w programie Orange dla bibliotek.

• Data aktualizacji: 2017-09-20 14:10