Archiwum Aktualności 2013

Archiwalne newsy związane z działalnością Domu Kultury w Ozimku, ukazujące się na naszej stronie w 2013 roku.

ZAPRASZAMY NA IV SPOTKANIE Z PASJAMI !

PLAKAT

Serdecznie zapraszamy seniorów na czwarte spotkanie  z cyklu pn. "Spotkania z pasjami", które odbędzie się w czwartek 3 października 2013 r. o godz. 11.00 w Bibliotece dla Dorosłych. Tym razem dzięki wideokonferencji na żywo poznamy LATAJĄCE BABCIE - łódzką grupę pań 55+, które połączyła wspólna pasja - pisanie wierszy, bajek i opowiadań dla dzieci oraz  prezentowanie ich najmłodszym w trakcie radosnych przedstawień w przedszkolach, szpitalach, bibliotekach czy domach dziecka.

"Odlotowe Superbabcie zamiast włożyć ciepłe kapcie, latać nagle zapragneły... z nimi bajki całkiem nowe, tak jak babcie odlotowe". Od kiedy nauczyły się „latać”, ich życie nabrało dodatkowych barw i wyjątkowego tempa. „Latające Babcie” są pełne zapału, energii, obdarzone licznymi talentami i umiejętnościami. Uczestniczą w warsztatach literackich, teatralnych, psychologicznych. Same zdobywają pieniądze na swoją działalność. Piszą scenariusze przedstawień, przygotowują scenografię i kostiumy. Wszystkie panie łączy przede wszystkim to, że działają z pasją, a w to, co robią – wkładają całe serce. Za swoje działania na rzecz dzieci otrzymały wyróżnienie  na Gali Wolontariatu oraz nagrodę w konkursie "Dojrzałość w sieci". Do tej pory udało im się wydać 3 książeczki z własnymi tekstami dla dzieci.

Udział w "Spotkaniach z pasjmi" jest bezpłatny. Zapewniamy kawę, herbatę, coś słodkiego oraz miłą atmosferę.

Projekt „Spotkania z pasjami” jest realizowany dzięki współpracy z Fundacją Orange, przy udziale środków finansowych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Jednocześnie przypominamy, że Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Ozimku bierze udział w programie Orange dla bibliotek.

• Data aktualizacji: 2017-09-20 14:10