Archiwum Aktualności 2013

Archiwalne newsy związane z działalnością Domu Kultury w Ozimku, ukazujące się na naszej stronie w 2013 roku.

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE Z AGNIESZKĄ FRĄCZEK

Zapraszamy do biblioteki !

4 czerwca 2013 roku Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Ozimku będzie gościła poetkę Agnieszkę Frączek, autorkę książek dla dzieci. Pisarka spotka się z młodymi czytelnikami o godz. 8.15 w Domu Kultury w Ozimku (sala nr. 17) oraz o 10.00 w Grodźcu (sala Świetlicy Wiejskiej). Po spotkaniu będzie można nabyć książki autorki.

Agnieszka Frączek jest doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i leksykografem. Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. Z pasją bada zabytkowe, 300-letnie słowniki polskie i niemieckie, nie stroni także od leksykografii współczesnej: jest redaktorem naukowym Wielkiego słownika niemiecko-polskiego, polsko-niemieckiego PWN (wyróżnionego przez magazyn Literacki Książki tytułem Książki Roku 2010).

W książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Pisze m.in. o homonimach (Kanapka i innych wierszy kapka, 2008) i homofonach (Jedna literka, a zmiana wielka, 2011), o frazeologizmach (Siano w głowie, czyli trafiła kosa na idiom, 2009) i przysłowiach (Gdy przy słowie jest przysłowie, 2012). W wierszach opowiada o kulturze słowa i rozprawia się z błędami językowymi (Byk jak byk, czyli nie całkiem poważnie o całkiem poważnych błędach językowych, 2010). Stworzyła także serię książek logopedycznych (Dranie w tranieMuł mądrala i innych wierszy co niemiara, Kelner Kornel i inne wiersze niesforne, 2009 oraz Struś na cisie i inne fisie, 2010). Jedną z jej ostatnich książek jest opowieść o dziecięcych latach Juliana Tuwima pt. Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą. Jest laureatką Nagrody Edukacja 2008, wyróżnienia Duży Dong, przyznawanego przez Polską Sekcję IBBY oraz nagrody im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz.

Mieszka w Warszawie z mężem Michałem, córką Weroniką i labradorką Daszeńką, a od niedawna także ze stadem kotów: Zakrętką, Kolesiem, Franciszką (zwaną Fisią) i Asem.

• Data aktualizacji: 2017-09-20 14:10