ANIMATORZY KULTURY

Laureaci nagród i wyróżnień Urzędu Marszałkowskiego, oraz nagród Wojewody Opolskiego.
”Kultura polska wyrasta z wielu twórczych dokonań. Wśród nich jednym z najważniejszych są codzienne, pełne pasji działania animatorów kultury, podejmowane w różnych środowiskach”.

Przedstawiamy galerię animatorów kultury działających na rzecz gminy Ozimek - laureatów Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego w dziedzinie upowszechniania kultury oraz Nagrody Wojewody Opolskiego za osiągnięcia w upowszechnianiu kultury i działalność kulturalno - oświatową.

Eryka Świerc

Popularyzatorka kultury ludowej, założycielka zespołów folklorystycznych Dzióbki (działa od 1975r., zdobywca Honorowego Dyplomu Ministerstwa Kultury w 1988 roku) oraz Dzióbeczki (1982r., zespół działający przy Szkole Podstawowej w Biestrzynniku). Laureatka Odznaki Honorowej Zasłużony Opolszczyźnie (1978), odznaki Zasłużony Działacz Kultury Ministerstwa Kultury i Sztuki (1978). Zapisana w Księdze Ludzi Zasłużonych dla Województwa Opolskiego (1988). Zdobywczyni tytułu Zasłużony dla Gminy Ozimek (2010)

• Nagroda marszałka Województwa Opolskiego dla Animatorów i Twórców Kultury za rok 2002.
  • Data aktualizacji: 2018-05-25 10:51