Książki elektroniczne w ozimskiej bibliotece - nowa edycja

Uprzejmie informujemy, że Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Ozimku  po raz kolejny przystąpiła do Konsorcjum Opolskich Bibliotek Publicznych współpracujących w zakresie zakupu licencji e-booków. W związku z tym od 15 grudnia 2016 aż do 14 grudnia 2017 roku nasi Czytelnicy mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do 1616 publikacji elektronicznych znajdujących się w zasobach Konsorcjum na platformie libra.ibuk.pl

Libra Ibuk to o pierwsza i największa w Polsce czytelnia on-line podręczników akademickich, publikacji popularnonaukowych, a także literatury pięknej i literatury faktu. Można tu znaleźć elektroniczne wersje książek z różnych dziedzin nauki, opublikowanych przez czołowych polskich wydawców. W ramach wykupionej przez konsorcjum rocznej  licencji oferujemy dostęp do publikacji z następujących dziedzin: nauki ekonomiczne, nauki humanistyczne, nauki matematyczno-przyrodnicze, nauki społeczne, informatyka, medycyna, prawo, literatura piękna i literatura faktu.

Dostęp do książek możliwy jest zarówno w sieci naszej biblioteki jak i na komputerach domowych, po podaniu indywidualnego hasła dostępu (PIN), które nasi czytelnicy mogą odebrać we wszystkich placówkach, w tym także w filiach wiejskich. Uwaga: kody aktywacyjne pobrane w ciągu ostatnich 12 miesięcy zachowują swoją ważność.
Przy pierwszym wejściu na stronę libra.ibuk.pl należy stworzyć własne konto myibuk, które pozwala na korzystanie z zaawansowanych funkcji czytnika on-line. Konto myibuk tworzone jest w oparciu o adres e-mail. Dzięki myibuk na platformie libra.ibuk.pl czytelnik może:

• tworzyć własną e-półkę z publikacjami elektronicznymi
  • robić notatki bezpośrednio w e-książkach
  • dodawać zakładki i zaznaczać najważniejsze fragmenty tekstu
  • wyszukiwać w książkach słowa i całe frazy

INFORMACJE DODATKOWE:

• Czytanie książek w ibuk-u umożliwia dedykowane oprogramowanie, dzięki któremu publikacje są dostępne przez przeglądarkę WWW, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, bez konieczności instalacji specjalnych czytników.
  • Każdą z książek może czytać pięć osób w tym samym czasie.
  • Po 20 minutach „bezczynności” tzn. gdy nie czytamy aktywnie publikacji, sesja wygasa, aby nie blokować dostępu dla innych użytkowników
  • Biblioteka gwarantuje bezpłatny dostęp do elektronicznej treści wykupionych publikacji, jednak bez możliwości drukowania.  Fragmenty książek można drukować po uiszczeniu opłaty na rzecz ibuk.pl

ZOBACZ FILMY INSTRUKTAŻOWE:
  • Funkcje platformy libra ibuk
  • Rejestracja i logowanie dla posiadaczy kodów PIN (które można otrzymać w naszej bibliotece)
  • Osobista półka myIBUK
na_www-plakat-maxi_ibuk2016