DZIAŁALNOŚĆ

Dom Kultury w Ozimku prowadzi szeroko pojętą działalność kulturalną, przeznaczoną dla mieszkańców gminy i miasta Ozimek. Uczestniczy w przedsięwzięciach artystycznych, konkursach i festiwalach realizowanych na terenie kraju i za granicą.

Dzieci, młodzież i dorośli realizują swoje pasje i zainteresowania w sekcjach tanecznych (grupy mażoretkowe, zespół tańca orientalnego, break-dance), teatralnych (Fieter, KTO?, SANMUN), plastycznych (Śmietanka Artystyczna, Kolorowe Jarmarki, Paleciaki, Grafficiarze), muzycznych (Komutator, Ozimska Orkiestra Dęta, Studio Piosenki Nonet), folklorystycznych (Babie Lato,Heidi Dzióbki, Jutrzenka, Grodziec, Opolskie Dziołchy) lub sekcji fotograficznej (Fotokomórka).

Do ważniejszych imprez o charakterze cyklicznym należą:

Nocnik Teatralny. Ozimskie Noce Teatralne

Ozimskie Noce Teatralne rozpoczęły się w 2010 roku. Podczas pierwszej edycji ONT zaprezentowały się następujące grupy teatralne:

• Kompania Teatralna MAMRO, Warszawa
  • Teatr MOMO,Katowice
  • Teatr NARYBEK FROM POLAND,Mysłowice
  • Teatr BESTIA,
  • Teatr KTO?, Ozimek

II Ozimskie Noce Teatralne odbyły się w maju 2011r. Zobaczyliśmy podczas nich grupy teatralne:

• Teatr FROM POLAND,Częstowowa
  • Teatr KREATURY,Gorzów Wielkopolski
  • Teatr ZIELONY WIATRAK, Gdańsk