DZIAŁALNOŚĆ

Dom Kultury w Ozimku prowadzi szeroko pojętą działalność kulturalną, przeznaczoną dla mieszkańców gminy i miasta Ozimek. Uczestniczy w przedsięwzięciach artystycznych, konkursach i festiwalach realizowanych na terenie kraju i za granicą.

Dzieci, młodzież i dorośli realizują swoje pasje i zainteresowania w sekcjach tanecznych (grupy mażoretkowe, zespół tańca orientalnego, break-dance), teatralnych (Fieter, KTO?, SANMUN), plastycznych (Śmietanka Artystyczna, Kolorowe Jarmarki, Paleciaki, Grafficiarze), muzycznych (Komutator, Ozimska Orkiestra Dęta, Studio Piosenki Nonet), folklorystycznych (Babie Lato,Heidi Dzióbki, Jutrzenka, Grodziec, Opolskie Dziołchy) lub sekcji fotograficznej (Fotokomórka).

Do ważniejszych imprez o charakterze cyklicznym należą:

Koncert Noworoczny

Organizowane podczas corocznych finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, koncerty cieszą się duzym zainteresowaniem ozimskiej publiczności. W ramach koncertów występują zespoły taneczne: grupy mazoretkowe, tańca orientalnego, break- dance, wokaliści Studia Piosenki Nonet, Ozimska Orkiestra Dęta.

• Data aktualizacji: 2017-09-20 10:45