DZIAŁALNOŚĆ

Dom Kultury w Ozimku prowadzi szeroko pojętą działalność kulturalną, przeznaczoną dla mieszkańców gminy i miasta Ozimek. Uczestniczy w przedsięwzięciach artystycznych, konkursach i festiwalach realizowanych na terenie kraju i za granicą.

Dzieci, młodzież i dorośli realizują swoje pasje i zainteresowania w sekcjach tanecznych (grupy mażoretkowe, zespół tańca orientalnego, break-dance), teatralnych (Fieter, KTO?, SANMUN), plastycznych (Śmietanka Artystyczna, Kolorowe Jarmarki, Paleciaki, Grafficiarze), muzycznych (Komutator, Ozimska Orkiestra Dęta, Studio Piosenki Nonet), folklorystycznych (Babie Lato,Heidi Dzióbki, Jutrzenka, Grodziec, Opolskie Dziołchy) lub sekcji fotograficznej (Fotokomórka).

Do ważniejszych imprez o charakterze cyklicznym należą:

Rejonowy Przegląd Teatrów Jasełkowych

Przegląd przeznaczony dla zespołów teatralnych, grup kolędniczych działających przy organizacjach, instytucjach kultury, szkołach, przedszkolach, stowarzyszeniach lub parafiach województwa Opolskiego.

W konkursie biorą udział zespoły reprezentujące tradycyjne formy związane z kolędowaniem i wystawianiem spektakli jasełkowych jak również grupy realizujące spektakle niekonwencjonalne, związane z obchodami świąt Bożego Narodzenia, adaptacjami literatury dotyczącej tej tematyki lub jej autorskimi interpretacjami.

Przegląd nieprzerwanie trwa od siedemnastu lat.

• Data aktualizacji: 2017-09-20 10:45