Archiwum 2016

ZIMOWA GIEŁDA PIOSENKI W OPOLU

Zimowa Giełda Piosenki
Zimowa Giełda Piosenki 2016

W ramach umowy o współpracy z Samorządem Studenckim Uniwersytetu Opolskiego po raz kolejny gościliśmy w dniu 17 marca w Studenckim Centrum Kultury na  „ZIMOWEJ GIEŁDZIE  PIOSENKI” w Opolu  poświęconej Andrzejowi  Zausze. Laureaci „GIEŁDY PIOSENKI STUDENCKIEJ”, tradycyjnie już,  zostają nagrodzeni możliwością koncertu  w placówkach kultury województwa opolskiego. Do Ozimka zawita w tym roku laureat „Giełdy… krakowski  zespół „Vorbire Maestra”. Zespół założyli wybitni  absolwenci Akademii Muzycznej w Krakowie: Tomasz Pawlak (skrzypce, altówka),wokal; Szymon Frankowski(kontrabas).Wykonują muzykę klezmerską, żydowską, bałkańską i cygańską. Uczestniczyli  w wielu prestiżowych festiwalach występując niemal w całej  Europie, Ameryce Północnej, a także w Chinach. Swoją nagrodę  wyśpiewali prezentując piosenki: autorską  pt „Kochać to  serce” oraz Andrzeja Zauchy „Pieśń o dysze”. O szczegółach poinformujemy w terminie późniejszym.

• Data aktualizacji: 2017-09-20 14:10