Archiwum 2016

Spektakl w wykonaniu Jacka Kawalca - BRAK WEJŚCIÓWEK!!!

Ta cisza to ja

Teatr Kamienica oraz Dom Kultury wraz z Ośrodkiem Integracji i Pomocy Społecznej w Ozimku zapraszają w dniu 28 lutego o godz. 18:00  ( sala widowiskowa DK) na spektakl pt. " Ta cisza to ja..." w wykonaniu JACKA KAWALCA. Wstęp BEZPŁATNY!!! Chętne osoby prosimy o odbiór  darmowych wejściówek na spektakl do dnia 26 lutego w kasie DK ( pok. nr 9).

To spektakl, który śmieszy do rozpuku, daje do myślenia i wzrusza do łez. Jest w nim zawiedziona miłość, zawodowa kompromitacja i picie, by zabić emocje, które nie dają spokoju. Przedstawienie pozwala spojrzeć w głąb siebie, może stać się dla wielu osób jedynym sposobem na podjęcie decyzji o leczeniu, przekonaniem, że z butelką (lub innym nałogiem) można się rozstać i to rozstanie jest początkiem wielkiej osobistej przemiany. Przy tym znakomita kreacja Jacka Kawalca, pozwoliła dotychczas na kilkaset prezentacji na różnych scenach w Polsce a także w Toronto. W lutym 2016, na tydzień przed pokazami w Teatrze Ekostudio w Opolu, spektakle w Berlinie.

OPIS SPEKTAKLU

„(…)Jeszcze będę mówił o miłości
Jeszcze będę beztroski
A czas będzie miał dla mnie znaczenie
Tylko przestanę pić (…)”

„Ta cisza to ja …”
Historia aktora alkoholika.

Opowieść o trzech nałogach.
O nałogu alkoholowym, o nałogu aktorstwa i o nałogu miłości.
O tym, że dwa pierwsze nałogi dotyczą niektórych, a ten trzeci dotyka każdego.
O świecie, który się rozpadł, o czasie, który minął.
O śmierci, którą aktor alkoholik obraził, o życiu, którego nie znosi.
O tym, że był uznanym aktorem. O tym, że kochał i był kochany. O tym, że był.

Dzisiaj spotkamy pół kloszarda z pół litra.
Dziś pilnuje samochodów, dziś nieproszony oprowadza wycieczki po Warszawie, śpiewa na ulicy i głośno wspomina swoją artystyczną przeszłość. Żeby zarobić. Resztki godności nie pozwalają mu żebrać.
Jak każdy pijący alkoholik – nie umie kochać. I jak każdy alkoholik szuka miłości. I niszczy ją, kiedy ta się pojawi.
I jak każdy aktor gra , nawet przed samym sobą.
Bo aktorem, tak jak alkoholikiem, jest się do końca życia.
A życie jest silniejsze od nałogu. Dlatego bohater, czy antybohater monodramu chce żyć.

Czas trwania spektaklu: 1 godz. 20 min

Występuje: Jacek Kawalec