Archiwum aktualności 2015

Archiwalne wiadomości dotyczące zapowiedzi wydarzeń związanych z działalnością Domu Kultury w 2015r.

Kolejność wystąpień

Dom Kultury w Ozimku jest organizatorem kolejnego „ XX WOJEWÓDZKIEGO PRZEGLĄDU ZESPOŁÓW TANECZNYCH ”, który odbędzie się 10 -11 kwietnia br. Po rocznej przerwie spowodowanej remontem sali widowiskowej, impreza w swej jubileuszowej edycji „wraca” do Domu Kultury w Ozimku. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem artystycznym objęli:

Marszałek Województwa Opolskiego, Starosta Opolski, Burmistrz Ozimka.

Etap eliminacji wojewódzkich poprzedziły Rejonowe Estrady Kwalifikacyjne, które były organizowane przez Miejski Dom Kultury w Oleśnie, Brzeskie Centrum Kultury w Brzegu oraz Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowie Opolskim (w hali sportowej).

Impreza cieszy się niezmiennie dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży gdyż stwarza zespołom tanecznym z całego województwa możliwość zaprezentowania swojego dorobku artystycznego w konfrontacji z dokonaniami innych zespołów. W Rejonowych Estradach Kwalifikacyjnych w 95 choreografiach zaprezentowało się ponad 1100 tancerzy z terenu województwa opolskiego. Każda kolejna edycja Przeglądu utwierdza nas w przekonaniu o jego niesłabnącej popularności i tendencji rozwojowej, która przejawia się również we wzroście poziomu prezentowanych choreografii. W swej historii istnienia impreza uzyskuje niezmiennie rangę znaczącego wydarzenia kulturalnego o regionalnym wymiarze będąc tym samym również formą promocji kultury naszego województwa.

W finałowym konkursie zaprezentuje się łącznie 69 zespołów w 76 choreografiach. W pierwszym dniu tj, w „PROMOCJACH” wystąpi 37 zespołów w 37 choreografiach a w „FINAŁACH” swoje umiejętności zaprezentuje 32 zespoły w 39 choreografiach. Naszych Gościom życzymy powodzenia na ozimskiej scenie.

Kolejność wystąpień podczas "Promocji" i "Finałów" XX WOJEWÓDZKIEGO PRZEGLĄDU ZESPOŁÓW TANECZNYCH w Ozimku do pobrania w załączniku.

PLAKAT plasowadla 2015
  • Data aktualizacji: 2018-07-23 11:36